Az Aer Lingus üzleti modellje ötvözi a fapados és a klasszikus légitársaságok jellemzőit. Fő versenytársa a szintén ír tulajdonú Ryanair, amely teljes fapados modellben üzemel, és ezt az árai is tükrözik.
A légitársaság alapító tagja volt a oneworld szövetségnek, de a 2004-től megindult belső átalakítás és megújulás a szövetségből történő kilépést is magával hozta 2007-ben.
Codeshare megállapodásai révén nemcsak Európa, de Észak- Afrika, USA és a Közel-Kelet számos városa is elérhetővé vált az Aer Lingus utasok számára.
Az Aer Lingus központja Dublinban van, a teljesen felújított, modern T2 terminált néhány éve adták át, ide érkeznek és innen is indulnak az Aer Lingus rövid és hosszútávú járatai.
A tengerentúlra New York, Chicago, Boston, Washington, Orlando, San Francisco és a kanadai Toronto városába indulnak Dublinból az Aer Lingus járatok.
Budapestről rövid, alig 2 órás dublini csatlakozási idővel érhető el a New York, Boston vagy Chicago járat.
Egyedülálló, hogy az USA és Írország közötti megállapodás eredményeként az USA-ba utazók számára már Dublinban egy kihelyezett amerikai „immigration officer” elvégzi az előzetes beléptetést az USA-ba, már a check-in idején. Az Aer Lingus utasok így már belföldi utasként érkeznek meg Amerikába, ahol a poggyász felvételén túl semmilyen egyéb teendőjük nincs.
Magyarországról egész évben közlekedik közvetlen járat az ír fővárosba, s kínál csatlakozást az USA-ba.
Az Európán belüli járatokon ételt/italt csak felár ellenében biztosít a légitársaság, de a hosszútávú járatokon az ár tartalmazza a fedélzeti ellátást.
A transzatlanti járatokon a Business osztály teljesen megújult, új 180 fokban dönthető ülések, nagyobb kényelem, WIFI, gazdag fedélzeti szórakoztatóprogram kínálat, és változatos menüsor biztosítja a teljes kényelmet.
Az online utasfelvétel elérhető a légitársaság weboldalán 24 órával indulás előtt, melynek során elkészítheti és kinyomtathatja beszállókártyáját. A repülőtéri utasfelvétel is díjmentes!