Az Air China Kína legnagyobb - részben állami tulajdonú - légitársasága. A cég logója egy stilizált főnixmadár, amely Kínában a prosperitás és a bőség jelképe. A piros szín hagyományosan fontos Kínában így a logóban is kifejezi a cég elkötelezettségét a magas szintű szolgáltatás és biztonság nyújtásának igénye felé.
Az Air China családja igen sokszínű, tagjai: Air China, Shandong Airlines, Shenzhen Airlines, Tibet Airlines, Dalian Airlines, Air Macau, Air China Cargo, Beijing Airlines. 2015 júniusával bezárólag az Air China flottája (beleértve a leányvállalatok flottáit, azonban kivéve a Shandong Airlinest és a Tibet Airlinest) 559 repülőgépet számlált, amelyek túlnyomó többsége Boeing vagy Airbus típusú. A flotta átlagos életkora 6,11 év, amely világviszonylatban is a legfiatalabbak közé számít. Ebből 91 szélestörzsű, 444 keskenytörzsű, 13 teherszállító repülőgép és 9 üzleti célú sugárhajtású repülőgép.
A 2015/16 os időszakban az Air China 98 nemzetközi járatot üzemeltet, valamint 15 regionális járatot Hong Kongba, Makaóra és Tajvanra. Az Air China 40 ország 66 városába valamint 4 régió szintű tartományába repül.
Az Air China bonyolítja a legnagyob légiforgalmat Európa és Kína között, mindezek mellett folyamatosan fejleszti járatait. Hetente 224 járat indul Londonból, Párizsból, Frankfurtból, Münchenből, Bécsből, Rómából, Moszkvából, Barcelónából, Madridból, Milánóból, Budapestről, stb. összesen Európa 17 nagyvárosából, hogy az utasokat Kínába szállítsa.
Kínán kívül a többi ázsiai és ausztráliai desztinációra is kényelmes átszállási pontot nyújt a légitársaság pekingi járata. A 2016-os évben az Air China 25 útvonalat üzemeltet az Ázsia, Ausztrália és Csendes-Óceánia régióba heti 328 járattal olyan desztinációkra, mint: Tokió, Osaka, Szöul, Bushan, Bangkok, Szingapúr, Dubai, Melbourne, Sydney, Hong Kong, Taipei, stb. összesen 19 nagyvárosba.
Az ázsiai desztinációkon kívül az észak-amerikai célállomásoknak is kényelmes alternatíváját jelenthetik az Air China járatai, mint például a hawaii járat, amely Budapestről Pekingen keresztül már egyetlen átszállással elérhető.
Az online utasfelvétel nem lehetséges, a repülőtéri utasfelvétel is díjmentes!
Hotelt ajánlottak, de a vírusra való tekintettel,a kihalt repteret választottuk. Akik reggel érkeznek a pekingi reptérre az E36 -os kapunál található sárga székeket ajánlom. Oda süt a nap (szerencsés esetben) így kellemesebb a várakozás.
A repülőúttal nem volt különösebb problémánk. Aránylag kényelmes volt,de egyébként is rengeteg üres hely volt, lehetett aludni a hátsó négyeseken. Az ételekkel sem volt gond, azonban alkoholos italból nem volt nagy a választék.
Azt gondolom 135-ért Bud-Bangok remek ár !
...