Böngésszen a leggyakrabban feltett kérdések között, vagy keressen kulcsszavak alapján.
Kérjük, minden esetben ellenőrizze – akár a jegy vásárlást megelőzően - úti okmányainak érvényességét, a beutazási és vízumszabályokat, jegyének aktuális állapotát!
Amennyiben poggyásszal utazik, akkor javasolt ellenőrizni a repülőjegy szabályának megfelelő poggyász méretet és súlyt.
Minden esetben szükség van az utazáshoz használt érvényes okmányra (célországtól függően érvényes személyi igazolvány vagy érvényes útlevél!), vagy ha a célország megköveteli akkor vízumra/beutazási engedályre, repülőjegyre vagy beszállókártyára. Célországtól, vagy az átszállás helyétől függően szükséges a check-in során elkérhetik és ellenőrizhetik a vízum, utazási engedély meglétét és annak érvényességét.
Az utazáshoz szükséges dokumentumok (útlevél, személyi igazolvány, vízum, beutazási engedély) rendelkezésre állása, illetve azok érvényességének ellenőrzése az utasok felelőssége. A Weco-Travel Kft nem ellenőrzi és nem vállal felelősséget azért, mert az utazás a szükséges dokumentumok, vagy vízum hiányában meghiúsul.
Magyar állampolgárok számára a Konzuli Szolgálat weboldalán találhatók hasznos információk a kiválasztott úti célról. Országonként nyújtanak tájékoztatást a biztonsági szituációról, a beutazási, tartózkodási és munkavállalási feltételekről, az egészségügyi helyzetről valamint megtalálhatók a célországban elérhető külképviselet(ek) elérhetőségei is.
Úti okmányok kiállításával kapcsolatban a 1818-as díjmentesen hívható Kormányzati Ügyfélvonal ad tájékoztatást.
Mivel a repülőjegy ára nem tartalmaz biztosítást, ezért javasoljuk a külföldi utazáshoz utasbiztosítás kötését.
Felhívjuk figyelmét, hogy a célország megkövetelheti az utasbiztosítás meglétét és ennek hiányában akár meg is tagadhatja a beutazást!
A különböző bankok a bank-és hitelkártyákhoz kapcsolódóan is kínálhatnak biztosítást, azonban utazás előtt győződjön meg arról, hogy ez a termék tartalmaz-e minden olyan elemet, amely egy esetleges nem várt esemény során fedezi a felmerülő költégeket.
Jellemzően ilyen lehet:
• Orvosi ellátás, mentés megszervezése, a költségek megtérítése
• Kórházi tartózkodás miatt az utastársat érintő szállás- és hazautazási többletköltségek térítése
• Balesetbiztosítás (rokkantság, baleseti halál)
• Poggyászbiztosítás (lopás, rablás, közlekedési baleset, elemi károk)
• Jogvédelem, felelősségbiztosítás
Európai Egészségbiztosítási Kártya (European Health Insurance Card, EHIC)
A Magyarországon egészségügyi szolgáltatásra jogosult személyek, az Európai Gazdasági Térség (EGT) tagállamában, valamint Svájcban a magyar egészségbiztosítás terhére vehetnek igénybe bizonyos – orvosilag szükséges – egészségügyi szolgáltatásokat, amennyiben rendelkeznek EHIC kártyával. A kártya térítésmentesen igényelhető az OEP-nél.
Fontos tudni, hogy az EHIC nem helyettesíti az utasbiztosítást, mert:
Javasoljuk, hogy a repülőjegyét nyomtassa ki akár több példányban is. A legtöbb reptéren elegendő mobiltelefonon vagy táblagépen bemutatni, azonban az út során ezek lemerülhetnek, illetve vannak olyan repterek, ahol kifejezetten nyomtatott formában kérik a repjegyek bemutatását.
Javasoljuk, hogy az indulás előtt minimum 2 órával érkezzen a repülőtérre, mivel általában ekkor kezdik meg a poggyászkezelést, beszállókártyák kiadását, úti okmányok ellenőrzését.
Bizonyos légitársaságok 3 órával az indulást megelőzően kezdik meg az utasfelvételt a hosszabb távú járatok esetén. Továbbá azért is javasolt ezeket az időpontokat betartani, mert egy esetleges közlekedési fennakadás esetén a repülőtérre kijutás idő is megnövekedhet.