Budapestről: 166 300 Ft-tól
Bécsből: 213 000 Ft-tól
Az Elzászban található Strasbourgra talán mint az Európai Parlament, az Európa Tanács székhelyére gondolunk elsősorban, ám emellett rengeteg látnivalót is tartogat. Ha érdekel minket mind a francia, mind a német kultúra, illetve ezek különleges egyvelege, akkor irány Strasbourg, amely évszázadokon át hol az egyik, hol a másik ország kezében volt.
Valószínűleg az első látnivaló, amely feltűnik nekünk, az a gótika egyik meghatározó épületének számító Strasbourgi Notre Dame. A 124 méter magas templomtornya mellett az asztronómiai órájáról is ismert, úgyhogy véletlenül se hagyjuk ki a meglátogatását.
Ha viszont igazán magunkba akarjuk szívni a város hangulatát és történelmét, irány a Petit France negyed. Az Ill folyó itt számos csatornára oszlik, behálózva a favázas házakkal, macskaköves utakkal és sikátorokkal teli területet – órákon át bolyonghatunk itt különösebb cél nélkül, „csak” a felfedezés kedvéért.
Hasonló élményben lehet részünk a Neustadt negyedben, amelyet a németek építettek a XIX. század végén mint egy új, modern városközpontot, keverve a barokk, a reneszánsz, a román és a gótikus stílus jegyeit is. Ne hagyjuk ki az egykori birodalmi palotát, a Palais de Rhint, valamint a Palais Universitaire-t, amely legfőképpen aulájáról és a benne található II. Ramszesz szoborról híres.
Nyugodtabb kikapcsolódásnak ajánljuk a Jarden des deux Rives meglátogatását. A 60 hektáros parkot a megújuló francia-német barátság nevében építették 2004-ben a Rajna mindkét partjára és azóta az egyik legkedveltebb találkozóhelye lett a lakosoknak.
Egyetemvárosról lévén szó szórakozóhelyekből sincs hiány, így bátran induljunk útnak esténként is. Az Université de Strasbourg 3 egyetem egyesüléseként jött létre, így több mint 46 ezer hallgatóval bír – ha visszafogottabb, tömegektől mentes kikapcsolódásra vágyunk, érdemes inkább a szünetekben ideutazni.
Strasbourg tehát egy igazi európai város, amely őrzi viharos történelme nyomait, ugyanakkor ma is fontos szerepet tölt be a kontinens életében. Múlt és jelen szinte idillikus harmóniáját érdemes saját magunk megtapasztalnunk.