Budapestről: 194 700 Ft-tól
Bécsből: 209 600 Ft-tól
A Pierre Elliott Trudeau repülőtér Quebec legforgalmasabb, Kanada harmadik legforgalmasabb reptere. Az itt megforduló járatoknak több mint fele nemzetközi járat. A reptér Észak- és Dél-Amerikába, Európába, Ázsiába és Afrikába is indít repülőgépeket. Egy terminállal rendelkezik, amely négy különböző részre van felosztva.
Tömegközlekedés a repülőtérről a városközpontba:
A reptér és Montreál belvárosa között autóbusz járatokkal lehetséges utazni.
Montreál ugyan Párizs után a második legnépesebb francia nyelvű város, de ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy ezáltál a franciák elnyomják az angol származású kisebbséget. A Kanada déli részén, Québec tartományban fekvő Montreál megőrizte multikulturális jellegét.
Nevét valószínűleg a Mont-Royal hegy után kapta, amely a maga 233 méterével a város legmagasabb pontja. A Királyi Hegy körül a New York-i Central Park tervezője alakította ki a Parc du Mont-Royalt, a legnépszerűbb zöldövezetet. A hegy tetején található Szent József katedrálishoz mindenképp érdemes ellátogatnunk, hiszen onnan nyílik a legszebb kilátás a városra.
Montreált körbe ölelik a vizek: az Ottava és a Szent Lőrinc-folyó között fekszik, utóbbi révén pedig a Nagy Tavakhoz és az óceánhoz is el lehet jutni. Ha el akarunk vonulni a metropolisz nyüzsgéséből, itt számtalan rá a lehetőség.
Az, amitől igazán egyedi Montreál városképe, azt elsőre észre sem vesszük. A RÉSO, azaz a Földalatti város nem árul zsákbamacskát: a különböző tömegközlekedési csomópontokat, valamint irodaházakat, egyetemeket, hoteleket összekötő „barlangrendszer" tényleg egy másik életközösséget takar a metropolisz alatt. Nekünk szokatlannak tűnhet, de jobban belegondolva nagyon praktikus. Hiszen télen is mennyivel kellemesebb úgy sétálni a munkahelyünkre, hogy közben nem csap az arcunkba a hideg szél!
Szintén különleges jellemzője Montreálnak, hogy rengeteg templomot rejt magában, annyira, hogy a „száz harangtorony városának" is nevezik. A leghíresebb az Old Montreal városnegyedben található, gótikus Notre-Dame-katedrális. Ezt a kerületet feltétlenül járjuk be, hiszen főleg XVII-XVIII. századi épületekből, utcákból és terekből áll – ha valahol, itt visszautazhatunk a városiasodás kezdetére. Ha pedig egész Montreál történetét meg akarjuk ismerni, akkor látogassunk el a Pointe-à-Callière Museumba, amelyet a város 350. születésnapjára építettek.
És ha Kanada, akkor jéghoki! Ha itt járunk, mindenképpen menjünk el egy hokimeccsre, hiszen sehol máshol nem imádják annyira ezt a sportot, mint itt.