Budapestről: 73 700 Ft-tól
Bécsből: 78 300 Ft-tól
A bergeni Fleasland Repülőtér Bergen város Flesland részén található. A reptér Norvégia második legforgalmasabb repterének számít.
Tömegközlekedés a repülőtérről a városközpontba:
A bergeni helyi vonat végállomása a repülőtéren van, így könnyedén el lehet jutni Bergen belvárosába, ahová nagyjából 45 perc a menetidő.
Norvégia második legnagyobb városa, Bergen, kihagyhatatlan állomás, ha a szavakkal leírhatatlan norvég fjordokat akarjuk látni – márpedig ha valami, ez egy életre szóló élmény.
A „hét hegy városaként”, illetve a „hegyek közt fekvő zöld mezőként” is ismert Bergent és környékét a legjobban a Fløibanent kilátó tetejéről tudjuk megcsodálni. A lényeg persze Byfjorden, a 15 kilométer hosszú fjord. Ezt az utánozhatatlan természeti jelenséget látni kell: nem fogunk csalódni, bármelyik hajóutat választjuk is.
Kikötővárosról lévén szó elsősorban a Fisketorgetet, azaz a folyton nyüzsgő halpiacot keressük fel, ha valamilyen tengeri herkentyűre és helyi ételkülönlegességre vágyunk. Az UNESCO Világörökség részeként nyilvántartott Bryggen nevű, a Hanza-szövetséghez tartozó épületegyüttest sem hagyhatjuk ki. A különböző színben pompázó házakat a várostüzek miatt többször is restaurálták és újjáépítették, de akadnak köztük 300 évesek is. A Bryggens Múzeumban megismerhetjük a hely történelmét, illetve itt találhatjuk a Hanza Múzeumot is.
Bergen legöregebb épületét, a Szent Mária templomot is érdemes megtekinteni, amely körülbelül 1180 óta áll. A művelődésre vágyóknak még Edvard Grieg norvég zeneszerző múzeummá alakított otthonát, a Troldhaugent ajánljuk; róla kapta a nevét a több mint 1500 nézőt befogadó Grieg Hall is.
Bergen egyik legegyedibb látnivalóiba szó szerint belebotolhatunk egy-egy felfedező séta közben. 2000-ben ugyanis idelátogatott Banksy, a híres-hírhedt utcai művész, aki rengeteg fiatalt ihletett meg, közülük is a leghíresebbé Dolk nőtte ki magát, akinek művei újra és újra felbukkannak a város falain. Népszerűségét és elismertségét mi sem bizonyítja jobban, minthogy Spray nevű alkotását a város önkormányzata üveggel fedte le annak megóvása érdekében.
A „fjordok kapuját” az esernyők városaként is szokták emlegetni a gyakori esőzések miatt, ez azonban ne ijesszen el senkit – nincs az a csapadékmennyiség, amely elvenne a fjordok elképesztő szépségéből.